Victoria
KLUB ABSTYNENTÓW WZAJEMNEJ POMOCY
RADOM

 

Ten osiągnie wszystko, kto zwycięży siebie

 

 

Ferie 2018

Ferie 2018

W dniach 20.01.2018-28.01.2018 odbył się obóz zimowy dla członków i sympatyków SKAWP "Victoria" w Czarnieckiej Górze. W obozie wzięło udział 21 rodzin w tym 33 osoby dorosłe i 25 dzieci. W czasie 8 dni pobytu uczestnicy mogli się wzajemnie poznać, porozmawiać na tematy uzależnienia od alkoholu, a przede wszystkim zobaczyć jak można żyć bez alkoholu. Już pierwszego dnia na terenie ośrodka można było zaobserwować śmiech, radość i zabawy nie tylko dzieci, które czuły się bezpiecznie i beztrosko, ale także dorosłych.
Każdego dnia czas był zorganizowany i nie było mowy o nudzie. W godzinach rannych dzieci miały zajęcia z psychologiem młodsze w formie zabawy, starsze mogły bezpośrednio porozmawiać z panią psycholog. W tym czasie dorośli mieli czas na prowadzenie rozmów na temat komunikacji i relacji w rodzinie alkoholowej.
Po obiedzie mieliśmy czas na wspólne wycieczki do ciekawych miejsc województwa świętokrzyskiego i zabawę na świeżym powietrzu. I tak odwiedziliśmy Centrum Leonarda da Vinci, lodowisko w Skarżysku, basen w Strawczynku. Nie zabrakło też wspólnych wyjść na basen w Czarnieckiej Górze. Ogromną radość sprawiały nam zabawy na świeżym powietrzu między innymi jazda na łyżwach, jazda na sankach z górki, kulig, bitwa na śnieżki, czy wspóne spacery po lesie.
Wieczorami braliśmy udział w grach integracyjnych, opowiadaniu dowcipów, rodzinnych grach w piłkarzyki i ping ponga
Wspólnie przyrządzane śniadania, obiady i kolacje bardzo zbliżyły uczestników obozu. W sobotę przed wyjazdem odbył się bal przebierańców, któremu towarzyszyło wiele zabawy, śmiechu i radości. Turnus zakończył się w niedzielę wspólnym śniadaniem.
Te kilka dni spędzone wraz z rodzinami i gronie rodzinnym dały nam bardzo wiele nowych doświadczeń, przyjaźni i znajomości. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy tu być z naszymi rodzinami.